CONTEMPORARY CAMP

   Contemporary je současný výrazový tanec. Vznikl v druhé polovině 20. století v návaznosti na moderní tanec, se kterým je úzce spojený. Tanečníci přestali následovat striktní baletní techniky a začali se zaměřovat více na uvolnění pohybu a vyjádření emocí tělem. Získali tvůrčí svobodu. Využívali k tomu nekonvenční pohyby nashromážděné u jiných tanečních stylů. Choreografka Martha Graham je často považována za zakladatelku současného a moderního tance. Byla první tanečnicí, která byla pozvána, aby vystoupila v Bílém domě a získala medaili svobody. Tanec pro ni byl skrytý jazyk duše a komunikace s okolím, skrze kterou mohla sdílet své názory a pohledy na okolní svět a společnost. Její žák Merce Cunningham je považován za prvního choreografa, který tvořil nezávislý postoj k modernímu tanci.

   V naší taneční škole vyučují trenéry s dlouholetou zkušeností v oblasti Contemporary, s velkým množstvím tanečních úspěchů doma i v zahraničí.

   Během trvání Campu se účastníci naučí základy samotného Contemporary, ale i mnoha příbuzných tanečních stylů jako např. Jazz nebo Balet. V tomto tanečním stylu jde zejména o vyjádření emocí, pocitů, myšlenek …

Vyskytují se u něj různé piruety, skoky a další rozmanité kroky převzaté například z Baletu či Jazzu. Spousta z nich se odehrává na zemi a to například v podobě různých převalů a přeskoků.

Uvádíme příklad denního režimu účastníků Campu

7:308:30 – zábava, příchod tanečníků 

8:3011:30 – trénink

11:3013:00 – obední přestávka

13:0016:00 – trénink

16:0017:00 – zábava, odchod tanečníků

Takhle bude vypadat náš program v pondělí, úterý a ve středu.

Ve čtvrtek se spolu vybereme na výlet do centra Prahy, kde si společně zatančíme. Setkáme se tam i s fotografem, který nám pomůže natočit náš taneční videoklip.

V pátek nás ještě ráno čeká jeden trénink a následně přijde vyvrcholení našeho Campu, kdy nás čeká vystoupení před rodiči, kamarády, spolužáky, kohokoliv se rozhodneš pozvat. Bude to tvé velkolepé taneční vystoupení.

Tančíme po celé Praze !

   Máme zkušené a přívětivé trenéry, ale stejně se ti snažíme tanec přinést co nejblíž, protože věříme, že tanec se ukrývá v každém z nás.

U nás se domluvíš česky, slovensky, anglicky, rusky i ukrajinsky.

Seznam lokací Contemporary Campu:

  • ZŠ Ústavní, Praha 8 – Bohnice (14.08.2023 – 18.08.2023)
  • ZŠ Pod Žvahovem, Praha 5 – Hlubočepy (14.08.2023 – 18.08.2023)
  • ZŠ Norbertov, Praha 6 – Střešovice (17.07.2023 – 21.07.2023)
  • TJ Sokol Hanspaulka, Praha 6 – Dejvice (10.07.2023 – 14.07.2023)
  • stránky neustále aktualizuje a přidáváme další termíny

Camp je vhodný pro tanečníky od 8 do 15 let, začátečníky i pokročilé

cena : 3500 kč 

(sleva pro sourozence 200 kč, prosím, pokračujte na stránku Objednávka, kde se mimo jiné, dozvíte i o možnostech příspěvků)

v ceně je zahrnuto:

  • oběd 
  • tričko Tančím Srdcem
  • natáčení tanečního videoklipu
  • trénink 2 x denně
  • závěrečné taneční vystoupení